Tutvustus

iStock_000038374680LargeBuySellBusiness 1024x682 7342
 

Mis on organisatsiooniteraapia

Organisatsiooni edukus sõltub paljuski sellest kui hästi suudavad juhid oma meeskonnas luua sünergiat. Et sünergia tekiks, on juhil vaja mõista inimestevahelisi suhteid, aru saada meeskonnas aset leidvatest protsessidest ja osata ära kasutada meeskonnaliikmete tugevusi.
See nõuab teadmisi, oskusi ja kogemust.

Niikaua, kui organisatsiooni üldine stressitase on mõõdukas, ei ole meeskonnas toimuvate protsesside juhtimine kogenud juhile keeruline.

Kui aga üldine stressitase organisatsioonis kasvab – olgu selle põhjuseks kas mõni suurem tellimus, uute töötajate tööle asumine, keerulisemate probleemide kuhjumine või üldine majanduskeskkonna halvenemine, muutub suhete juhtimine ja sünergia hoidmine oluliselt keerulisemaks.

Stressi kasv organisatsiooni väljendub tavaliselt omanikevahelistes pingete kasvus, töötajate vahel tekkinud pingete eskaleerumises tülideks, asjade isiklikult võtmises, üldise rahulolematuse suurenemises, aga ka suuremas vastupanus uutele ideedele, ebaefektiivstes koosolekutes, üksteise pidevas kritiseerimises ja motivatsiooni kadumises.
Kui selline olukord liiga kaua kestab, võib juhtuda, et ka kogenud juhid ei saa sellise olukorraga enam hästi hakkama – tihti sellepärast, et ei osata näha suhtemustreid ja pingeid organisatsioonis ning oma panust sellesse.

Siin saab aidata organisatsiooniteraapia.

Organisatsiooniteraapia aitab teil teadvustada toimivaid mustreid ja mõista, kuidas neid efektiivselt katkestada selleks, et vähendada organisatsiooni üldist stressitaset, pingeid inimest vahel ning paremini keerulisemate aegadega toime tulla.

 

 

Tiit Kõnnussaar, CEO, konsultant

Olen juhtimiskoolitaja, organisatsioonikonsultant ja 7. riikliku kutsetasemega suhtlemistreener.

Oman pikaajalist praktilist juhikogemust. Meeskondi olen juhtinud aastast 1992, kui asutasime ajakirja Pere ja Kodu. Kandsin seal tegevjuhi ja vastutava väljaandja rolli ning hiljem, kui liitusime Ajakirjade kirjastusega töötasin seal levi-, turunduse- ja tootmisdirektorina.
Juhtide koolitamise ja organisatsioonide nõustamisega alustasin aastal 2006  koolitusfirmas SELF II ja jätkan kuni tänaseni kaubamärgi Developdesign® all. 

Alates 2013 aastast oman pereteraapia erapraksist ja töötan igapäevaselt peredega. 

Kuna töötan samaaegselt nii juhtimis- kui teraapiavaldkonnas ja olen mõlemas valdkonnas üheaegselt nii praktik kui koolitaja, annab see mulle unikaalse kogemuse kuidas ühendada teooriat ja praktikat, isiklikke suhteid ja juhtimist.

Tiit Moodle konsultant - 1 (3)